Czerwone korale

Czerwone korale

19 October 2020 Bez kategorii 0

Dziś przychodzę z kolejną propozycją zabaw- tym razem prześwietlimy możliwości układanki-

Czerwone korale to jesienna propozycja dla dzieci powyżej 3 lat. Dołączone do zestawu szczypce mają za zadanie rozwijać małą motorykę dziecka.

Pierwszym zadaniem dziecka jest odwzorowywanie układu korali z załączonych kart- w jaki sposób? Dziecko “zrywa szczypcami korale z jarzębiny i układa w odpowiedniej kolejności na sznurku korali.

Następnym zadaniem jest ułożenie lustrzanego odbicia według dołączonych kart. Do tego zadania przyda nam się kawałek sznurka albo duża gumka recepturka w celu oddzielenia dwóch połówek układanki. Z jednej strony układamy kulki według dołączonych kart, a zadaniem dziecka jest zrobienie lustrzanego odbicia z drugiej strony sznurka lub gumki.

Kolejną fajną propozycją są karty do sekwencji 🙂 Dziecko układa sekwencje według karty następnie musi je dokończyć tak aby zapełnić cały sznurek odpowiednimi kulkami.

No dobrze- wykorzystaliśmy możliwości oczywiste- teraz czas na bonus 🙂

Zacznijmy od prostych – w otwory na kulki możemy wkładać dosłownie wszystko- kasztany, szyszki, fasolę, pompony, kamyczki…

Możemy tworzyć własny wzór korali z dołączonych kulek albo z kolorowych pomponów- wystarczy użyć pustej karty ze sznurkiem dołączonej do zestawu!

Dla nieco starszych dzieci możemy kodować kolory, sylaby czy nawet wyrazy!

W dziurkach pod kulkami możemy wyciąć sylaby!

Możemy również ułożyć sznur korali i poprosić dziecko żeby zamknęło oczy- zabieramy jedną kulką i zadaniem dziecka jest odgadnąć jakiej brakuje 🙂

Możemy kulki zawinąć w folię aluminiową albo zakopać w piasku- wtedy dziecko dodatkowo ćwiczy rączki wyszukując kulki- odwijając lub wykopując i układając na podstawie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *